skip to Main Content
دریافت ویزای توریستی ترکیه

دریافت ویزای توریستی ترکیه

دریافت ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام آن را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می دهیم.

ممکن است در این خصوص سوالاتی برای شما مطرح شود .

از قبیل:

آیا برای سفر به ترکیه اخذ ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان الزامی می باشد ؟

آیا می توان از طریق ویزای توریستی به اقامت ترکیه دست یافت ؟

 

کشور ترکیه با توجه به زیبایی های زیادی که دارد و با توجه به اینکه به کشور ایران نزدیک می باشد . مقصدی مناسب برای سفر و گردشگری در فصول مختلف سال می باشد . افراد متقاضی برای اخذ این ویزا لازم نیست که مراحل سختی را بگذرانند و زمان زیادی را صرف این پروسه کنند.

البته لازم به ذکر است که برخلاف کشورهای دیگر که قبل از ورود به آن کشورها افراد باید بصورت الزام ویزای توریستی آن کشور را دریافت نمایند .

اما در مورد کشور ترکیه افراد بعد از ورود به آن، ویزای توریستی ترکیه را بصورت رایگان دریافت می نمایند.

 

تیم حرفه ای استانبول سیتی در خصوص ویزای توریستی ترکیه و تمامی کشورهای اروپایی، کانادا و …  دارای به روزترین و کامل ترین اطلاعات می باشد.

 

 •    ویزای توریستی ترکیه و نگاهی بر صنعت گردشگری ترکیه

ویزای توریستی ترکیه را از منظر صنعت گردشگری خصوصا برای ایرانیان می توان بسیار قوی قلمداد کرد .

 

صنعت توریست و گردشگری در کشور ترکیه از نظر امکانات و خدماتی که این کشور ارائه می دهد به این صورت است که امکانات هتل های با کیفیت و فوق العاده مدرن و لوکس و مجتمع های ورزشی و تفرج گاه های زیبا و فروشگاه ها و بوتیک های مقرون به صرفه در اختیار گردشگران سراسر دنیا قرار می گیرد و تعدادی از زمین های گلف استاندارد بین المللی در نقاط مختلف کشور ترکیه وجود دارد .

همینطور هتل های شهری، هتل های تابستانی و مجتمع های عظیم بخش عمده ای از صنعت مسکن در ترکیه را تشکیل می دهند .

به طور خلاصه، ترکیه در حال حاضر با پتانسیل گردشگری عظیم و تنوع زیادی از منابع طبیعی، گنجینه های تاریخی، ارزش ها و فعالیت های فرهنگی، سبک زندگی، جاذبه ها و صنعت گردشگری کارآمد و دینامیک، محصولات متنوعی را ارائه می دهد که طرفداران زیادی دارد.

 

در خصوص ویزای توریستی ترکیه لازم به ذکر است که تعداد افراد بازدید کننده از ترکیه در سال 2018 حدود 19 درصد از سال های قبل افزایش یافته است.  نمودار زیر آمار گردشگران را در ماههای مختلف در سال 2018 نشان می دهد.

 

 

ویزای توریستی ترکیه
ویزای توریستی ترکیه

 

 

 •    ویزای توریستی ترکیه و شرایط عمومی

ویزای توریستی ترکیه را از نظر کلیات آن در این قسمت بیان می داریم. کشور ترکیه با مساحت ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 80 میلیون نفر ما بین جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار گرفته است و به عنوان یک کشور اوراسیایی شناخته شده است. همسایه های کشور ترکیه کشور ایران، بلغارستان، گرجستان، سوریه، یونان و ارمنستان می باشد. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا است.

 

کشور ترکیه از سه جهت به دریا متصل می شود. از شهرهای پرطرفدار و جذاب و زیبای کشور ترکیه برای گردشگری استانبول، آنتالیا، آنالیا، مارماریس، قونیه، ماردین، آنکارا، ازمیر و کوش آداسی می باشد. از کشور ترکیه با عنوان جمهوری ترکیه یاد می شود.

 

در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان بیان نمود که ایرانیان برای سفر توریستی به این کشور نیازمند به اخذ ویزا نیستند و افراد بدون هیچگونه الزام و اجباری می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوند. مدت زمان ویزای توریستی ترکیه 3 ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا 90 روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت 3 ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

 

 

از این نظر که بر طبق توافقات دوطرفه ای که مابین دولت ترکیه و ایران در گذشته صورت گرفته است و الزام اخذ ویزا جهت سفر به کشور ترکیه برداشته شده است، افراد هر دو کشور ترکیه و ایران بدون ویزا می توانند تا 3 ماه در خاک کشور همدیگر حضور داشته باشند .

بنابراین افراد جهت اقامت 3 ماهه توریستی این کشور اگر فقط یک پاسپورت معتبر که حداقل تا 6 ماه دارای اعتبار باشد را به همراه خود داشته باشد می توانند با گرفتن یک بلیط هواپیما از آژانس هواپیمایی در قالب یک تور وارد این کشور شوند بدون اینکه مدارک خاص دیگری را احتیاج داشته باشند.

 

بنابراین ایرانیان نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند. البته افرادی که قصد کار در این کشور را داشته باشند باید ویزای کار را دریافت نمایند به همین منظور باید مدارک خود را به سفارت ارائه دهند تا پس از بررسی لازم ویزای کاری آن ها صادر گردد.

 

کشورهای محدودی هستند که اتباع آن ها برای سفر به ترکیه، نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه دارند. در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان گفت که برخی از کشورهای دیگر برخلاف کشور ایران برای مهاجرت توریستی به ترکیه معاف از اخذ ویزای توریستی نخواهند بود .

تا سال 2015 کشور ترکیه برای کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه داشتند در داخل فرودگاه و پس از ورود به خاک ترکیه این ویزا را ارائه می داد، اما از سال 2015 ارائه این ویزا را به صورت الکترونیکی انجام می دهد. افراد بصورت آنلاین و الکترونیکی می توانند 48 ساعت قبل از ورود خود به ترکیه این ویزا را بصورت الکترونیکی درخواست نمایند.

 

 • این افراد برای اخذ این ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهند:
 •  ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار
 •  ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه ( از طریق وزارت امور خارجه کشور خود )
 •  ارائه دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 •  ارائه بیمه‌ درمانی
 •  ارائه تمکن مالی مناسب
 •  پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزا

 • ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی ترکیه و سفر نوریستی و گردشگری برای ایرانیان پروسه ای سخت و طولانی نخواهد داشت و بسیار ساده و دست یافتنی است. همانطور که گفته شد ایرانیان برای اینکه یک مسافرت به عنوان یک شخص توریست به کشور ترکیه داشته نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت .

علاوه بر ایران، کشورهای اروپایی و عضو حوزه شنگن و برخی کشورهای دیگر نیز جهت سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی نخواهند داشت.

 

اسامی این کشورها شامل: کشور مغولستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین، کشور ازبکستان، کشور کوزوو، کشور قرقیزستان، کشور اکوادور، کشور مراکش، کشور قطر، کشور تاجیکستان، کشور تونس، کشور ترکمنستان، کشور بلاروس، کشور بولیوی، کشور بلیز، کشور اردن، کشور لبنان، کشور روسیه، کشور تایلند و کشورگرجستان می باشد .

 

اما اتباع کشورهای محدودی که به اخذ ویزا احتیاج دارند می توانند هم به صورت اینترنتی و آنلاین و هم به صورت مراجعه حضوری به سفارت ترکیه در کشور خود درخواست وقت کرده و 48 ساعت قبل از خروج از کشور خود در زمان و تاریخ تعیین شده با ارائه مدارکی که در بالا ذکر گردید درخواست ویزای توریستی ترکیه را نمایند.

 

 •    ویزای توریستی ترکیه و ریجکتی

همانطور که در خصوص ویزای توریستی ترکیه بیان شد، عموم کشورها برای ورود و سفر توریستی به کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت و کشورهایی نیز که جهت ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزا می باشند به صورت الکترونیکی می توانند ساده ترین و ابتدایی ترین مدارک را ارائه دهند و به اخذ ویزا دست پیدا کنند .

بنابراین سفارت ترکیه مانند کشورهای اروپایی سختگیری خاصی نسبت به صدور ویزا برای متقاضیان ویزای توریستی ترکیه ندارد و افراد متقاضی دچار ریجکتی ویزای توریستی از این کشور نخواهند شد و با اطمینان خاطر می توانند در دفعات متوالی برای سفر توریستی ترکیه اقدام کنند.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس: 00905433805727

آدرس: Beyoğlu/İstanbul

© طراحی و بهینه سازی شده : RP

Back To Top